Porodní asistentka – Pavla Uhrová    

                              

 

 Program pro budoucí rodiče -  skupinové povídání s odborníky

 

Program je všestrannou přípravou na rodičovství. Je určen párům i jednotlivým maminkám. Spolupracuji se skupinou  odborníků, kteří vás seznámí s jednotlivými tématy a zodpoví i vaše individuální dotazy. Porovnáte své zkušenosti s jinými „těhulkami“. Můžete zvolit celý kurz nebo jednotlivé lekce. Setkání probíhá ve Studiu Kytka v Berouně a trvá 2 hodiny. Maximální počet maminek je 7. Na povídání navazuje cvičení.

Cena: 250 Kč za setkání. Při koupi tří setkání dle výběru platíte pouze 650 Kč (cena za maminku či pár).

                                                               Jednotlivé lekce:

 

 

Ø                    Setkání s pediatrem: Dozvíte se, co se s miminkem děje hned po narození, jak probíhá jeho první ošetření na porodním sále, co vás čeká v porodnici, jaká je vhodná péče o miminko doma, seznámí vás s očkovacím kalendářem i dětskými nemocemi.

Ø                    Setkání s porodní asistentkou na téma těhotenství: Povíme si, jaké změny těhotenství přináší, jak si pomoci, co už miminko umí, jak s ním komunikovat, něco o životosprávě a jak se připravit na porod a kojení, výběr místa porodu, porodnice.

Ø                    Setkání s pracovnicí ze sociálního odboru: Seznámí vás s možnostmi a podmínkami sociální podpory v mateřství.

Ø                    Setkání s porodní asistentkou na téma porod: Povíme si, co je porodní plán, jaké jsou doby porodní, něco o tišení bolesti medikamenty – epidurál, i alternativní způsoby, koho vzít s sebou?, co vás čeká v šestinedělí, kojení.

Ø                    Setkání s gynekologem porodníkem: Povídání o těhotenství a porodu z pohledu lékaře, vyšetření, jaké můžete během těhotenství absolvovat, těhotenská poradna, porod a jeho komplikace.

Ø                    Setkání s porodní asistentkou na téma porod prakticky:  Povíme si, kdy odjet do porodnice, co s sebou, vyzkoušíte si dovednosti při porodu – dýchání, porodní a úlevové polohy, alternativní porod.(Na kurz si s sebou vezměte pohodlné oblečení.

 

 

                          Většina zdravotních pojišťoven na těhotenský kurz přispívá

             ÚVOD:            DALŠÍ: